Odkurzacze centralne

najtańsza inwestycja dla wygody i standardu życia

Odkurzacz centralny, Najnowsze rozwiązania dla odkurzacza

Jednostka centralnego odkurzacza jest na stałe zamontowana w pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy, garażu itd., nie musimy go ze sobą przenosić do kolejnych pomieszczeń, a także z góry na dół.

ODKURZACZ CENTRALNY – DZIAŁANIE SYSTEMU

Nie ma odkurzacza – nie ma kabla elektrycznego, nie przełączamy go co chwila z gniazdka do gniazdka. Odkurzacz tradycyjny oczyszczamy z kurzu 1-2 razy w miesiącu, a centralny odkurzacz 3-5 razy w roku. Centralny odkurzacz usuwa kurz i brud, a przefiltrowane powietrze wyrzuca na zewnątrz, co nie powoduje zawirowania powietrza i unoszenia nie posprzątanego jeszcze kurzu. Odkurzacz tradycyjny wtłacza zasysane powietrze znacznie podgrzane z powrotem do pomieszczenia, wprawdzie oczyszczone przez worek na kurz i co najmniej 1 filtr, ale żaden filtr nie jest w stanie zatrzymać w 100 % wszystkich roztoczy, bakterii i wirusów.

Hałas:

w odkurzaczu tradycyjnym to odgłos zasysanego powietrza + odgłos pracy silnika, a w odkurzaczu centralnym słychać jedynie zasysane powietrze,
w centralnych odkurzaczach spadek siły ssania wskutek zapełniającego się pojemnika na kurz jest kilkukrotnie mniej zauważalny niż w odkurzaczach tradycyjnych,
Instalacja centralnego odkurzania nie jest możliwa do wykonania podczas użytkowania budynku, a jedynie podczas budowy bądź remontu.

Odkurzacze centralne - zalety

 • siła ssąca przy dobrze dobranej jednostce centralnej i prawidłowej instalacji jest większa niż odkurzacza tradycyjnego.
 • centralny odkurzacz podnosi standard domu, a także jest to dodatkowy argument przy sprzedaży bądź wynajmie domu.
 • instalacja centralnego odkurzania to najtańsza inwestycja dla wygody i standardu życia.


odkurzacz

BUDOWA SYSTEMU CENTRALNEGO ODKURZANIA:

 1. Jednostka centralna odkurzacza
  Umiejscowiona zwykle z dala od zamieszkałej części budynku (garaż, piwnica, itp.)
 2. Gniazda ssawne
  Rozmieszczone strategicznie po domu i zainstalowane na sieci rur. W momencie podłączenia węża do gniazda ssawnego odkurzacz centralny włącza się automatycznie w wyniku przesłania sygnału elektr. o niskim bezpiecznym napięciu lub włączenie odkurzacza może być sterowane w uchwycie węża.
 3. Sieć rur PCV (50,8mm)
  Przebiega - podobnie do innych instalacji -  zwykle w podłodze, stropie, poprzez ściany, szafki.
 4. Na życzenie klienta montujemy również retraflex, jest to system  chowanego węża ssawnego, najnowsze rozwiązanie w odkurzaczach centralnych.
 5. Mantujemy również vroom do miejscowego odkurzania.

Wentylacja INTERMACH

Dzięki systemowi wentylacji mechanicznej z rekuperatorem oszczędzisz na ogrzewaniu domu, ponieważ odzyskasz znaczną część jego ciepła
i będziesz cieszyć się świeżym powietrzem przez cały rok.

Jeśli zamontujesz taki system wentylacji od razu zauważysz zmiany w Twoim domu. Najistotniejsze z nich to:

 • poprawa jakości powietrza, którym codziennie oddychasz;
 • poprawa samopoczucia i komfortu;
 • korzyści ekonomiczne, niższe zużycie energii grzewczej;
 • odzysk ciepła do 84%;
 • brak grzybów i pleśni;