Rodzaje wentylacji

Wentylacja mechaniczna wyciągowa

Wentylacja mechaniczna wyciągowa

Wentylacja w domu może działać w sposób mechaniczny. Jej praca nie jest wtedy uzależniona od warunków atmosferycznych a przepływ powietrza uzyskuje się dzięki zastosowaniu wentylatora w kanałach wentylacyjnych.
Zamontowany wentylator wywołuje podciśnienie, dzięki któremu powietrze przedostaje się do domu poprzez zawory znajdujące się w ścianie zewnętrznej budynku (np. nawiewniki podokienne) i nieszczelności - podobnie jak w przypadku wentylacji naturalnej. Co prawda urządzenia wentylacyjne zapewnią usunięcie zużytego powietrza, ale mogą też spowodować zachwianie równowagi jego nawiewu i wywiewu. Dlatego też w tym rodzaju wentylacji należy szczególnie zadbać o zapewnienie dopływu odpowiedniej ilości świeżego powietrza.
Niestety w okresach zimowych powoduje to szybkie wyziębianie pomieszczeń domowych, większość energii cieplnej ucieka przez otwarte okna, co za tym idzie wzrasta koszt dogrzewania pomieszczeń.

Wentylacja INTERMACH

Dzięki systemowi wentylacji mechanicznej z rekuperatorem oszczędzisz na ogrzewaniu domu, ponieważ odzyskasz znaczną część jego ciepła
i będziesz cieszyć się świeżym powietrzem przez cały rok.

Jeśli zamontujesz taki system wentylacji od razu zauważysz zmiany w Twoim domu. Najistotniejsze z nich to:

  • poprawa jakości powietrza, którym codziennie oddychasz;
  • poprawa samopoczucia i komfortu;
  • korzyści ekonomiczne, niższe zużycie energii grzewczej;
  • odzysk ciepła do 84%;
  • brak grzybów i pleśni;